19 Kasım 2019 FPO Geomembran Özellikleri

FPO Geomembran Özellikleri

Ayyıldız İzolasyon Uygulamalar 6425
Bu geomembran çeşidi FPO taneciklerden üretilen sentetik su yalıtım çeşitidir.

FPO izolasyon.com/etiket/geomembran" title="geomembran" class="">geomembran, tanecikli yapıya sahip sentetik bir sıvı izolasyon.com/etiket/yalıtım" title="yalıtım" class="">yalıtım çeşitidir. FPO Geomembran üretiminin ve uygulamasının basit olması bu izolasyon.com/etiket/yalıtım" title="yalıtım" class="">yalıtım sistemini tercih nedeni yapmaktadır. FPO tanecikleri(granül)- sıvı veya hamur halinde bir izolasyon malzemesini lifli hale dönüştürerek üretilir. Genel kalınlık yapısı 1.6, 1.8 ile 2.0 mm olarak imal edilir. Boyut olarak ise  1.05, 1.50 ile 2.10 m x 20 m ebatlarında üretilir.

FPO Geomembran üretiminde, iki homojen tabaka arasında izolasyon.com/etiket/cam elyaf" title="cam elyaf" class="">cam elyaf  malzeme kullanılır. Kullanılan donatının amacı Cam elyaf esnek bir malzeme olduğundan kullanılan malzemenin kopmada, uzama ve yırtılma uzaması değerlerini etkilemez, malzeme ile uyum sağlar ve beraber uzayabilir. Yapı olarak dayanıklı bir izolasyon.com/etiket/geomembran" title="geomembran" class="">geomembran çeşitidir.
 
FPO Geomembran uygulaması çok basittir. Rüzgarın vakum etkisiyle malzemeyi veya çatıyı kaldırmasını engellemek için serbest serim, mekanik sabitleme ve bini kaynağı metoduyla uygulama yapılır.