Warning: include(/home/ayyildiziz/public_html/application/views/errors/html/error_php.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ayyildiziz/public_html/system/core/Exceptions.php on line 268

Warning: include(): Failed opening '/home/ayyildiziz/public_html/application/views/errors/html/error_php.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/ayyildiziz/public_html/system/core/Exceptions.php on line 268
Geomembran
6 Kasım 2020 Geomembran

Geomembran

Ayyıldız İzolasyon Geomembran - jeomembran 7449

Geomembran nedir? Nerelerde kullanılır? Avantajları nelerdir?

Membran kelimesi İngilizce 'membrane'den uyarlanmıştır.. 'Membrane' ise 'ince doku' , 'zar yapı' anlamına gelmektedir. 'Geo' ise jeolojinin kısaltılması olarak kullanılarak , "Geomembran" denildiğinde kısaca jeolojik amaçla kullanılan ince doku,  olarak tanımlanmıştır. Genellikle sıvı ve ısı yatılımında kullanılmaktadır.

Membranlar, PVC Reçinesi , Stabilizan( ısıya, sürtünmeye, güneş ışığına ve darbeye direnci arttıran maddeler) , Plastifiyan(akışkanlık ve yumuşaklık sağlayan maddeler) ve boya ile elde edilen karışımlardan oluşmaktadır.

PVC Geomembranlar , özellikle aşındırıcı özelliğe sahip maddelerle,  asitlere, alkalilere, tuzlara, çözücülere, gazlara ve diğer kimyasal maddelere maruz kalan yüzeylerin korunmasını sağlar. Genellikle sektörde yalıtım (izolasyon) malzemesi olarak kullanılmaktadırlar.