6 Kasım 2020 Neden Su Yalıtımı Yapmalıyız

Neden Su Yalıtımı Yapmalıyız

Ayyıldız İzolasyon Faydalı Bilgiler 2437
Yapıların sudan kaynaklanan etkilerini azaltmak için sıvı yalıtımı yapılmak zorundadır.

Genel olarak yağmur sularının yapının içine sızması sonucunda yapı içinde yada temelinde çürüme, direnç zayıflaması gibi etkileri zaman içinde yıkıcı etkiler yaratabilir. Bu etkilerin yok edilmesi yada en aza indirilmesi amacıyla su yalıtımı yapılmak zorunluluğu doğmaktadır.

Bunun yanında havuzlar göletler, içme suyu depoları gibi suyun biriktirilmesi gereken yerlerde de su birikiminin azalmaması için de yalıtım yapılır. Günümüzde içme suyu havuzları küresel ısınmanın etkisiyle azalma eğilimindedir. Bundan dolayıdır ki, suyun depolanmasının önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Su kaçaklarını engellemek çevre etkisi açısından da önem arzetmektedir. 

Günümüzde en çok rağbet gören yalıtım çeşitleri geomembran ve polyurea sistemleridir. Çevreye kirliliğine etkinin azaltılmasında en önemli etken olan izolasyon sistemleri, yeni teknoloji olan polyurea sistemleridir. Zararlı kimyasallardan arındırılmış olan bu sistem, çevreye zararlı olmayıp uzun ömrüyle de hem ekonomik hemde çevresel olarak son derece avantajlı bir sistemdir.