6 Temmuz 2019 Geomembran - Geotekstil Keçe - Su tutucu Bant- Yalıtım Ürün Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Geomembran - Geotekstil Keçe - Su tutucu Bant- Yalıtım Ürün Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Ayyıldız İzolasyon Faydalı Bilgiler 5696
Geomembran çeşitleri, kullanım alanları ve Genel yapısı üzerine açıklama
SİNYAL TABAKALI GEOMEMBRAN :
PVC'den imal edilen , özel formülasyon ile çekme ve uzama mukavemetleri artırılmıştır , sinyal tabakalı olarak üretilen ürünümüz özellikle Karayolu , Metro , Tren Tünellerinde kullanılmaktadır.Sinyal Tabakası olarak gözükenaltta kalan siyah katman farklı bir malzeme gibi gözüksede membranın iki yüzü arasındaki tek fark renktir.Sarı ve ya gri renk de herhangi bir delinme , aşınma olduğu zaman siyah tabaka kendisini açık renk arasında gösterecek ve bir anlamda da uygulamacıya o bölgenin onarılması için sinyal verecektir.Sarı – Siyah veya Gri – Siyah yada istenilen bir renkte üretilebilir. Ahed geomembranlar 1,2mm-1,5mm-2mm-2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. 2,20 mt genişliğinde, boy 20mt ve 25mt standart ölçülerinde olmak üzere uygulama alanına göre istenirse serbest boy çalışılarakta üretilebilirler.
 
Kullanım Alanları : Karayolu-Metro- Tren Tünel İnşaatları , Altgeçit İnşaatları , DSİ ve Karayolu Projeleri. Ayrıca istenmesi halinde Bina temel bohçalama uygulamalarında da kullanılabilmektedir.  
DÜZ TİP GEOMEMBRAN :
PVC den imal edilmiştir. Düz Tip olması tek renk olarak üretilmesinden gelmektedir. Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Özellikle güçlü Mukavemeti ile bitki köklerine dayanımlı olarak üretilmektedir. İstenilen renklerde üretilebilirler. Ahed geomembranlar 1,2mm-1,5mm-2mm-2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. 2,15 mt genişliğinde, boy 20mt ve 25mt standart ölçülerinde olmak üzere uygulama alanına göre istenirse serbest boy çalışılarakta üretilebilirler.
 Kullanım Yerleri : Bina Temel Bohçalamaları – Üzeri beton ile kapatılacak ve UV Dayanımı istenmeyen Teras , Havuz inşaatları, Su Depoları Barajlar.
GÖLET TİPİ GEOMEMBRAN :
PVC'den imal edilmiştir.Gölet Tipi olarak adlandırılmasının en önemli sebebi UV Dayanımlı olarak üretilmesinden gelmektedir.Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.Fakat UV Katkısı sayesinde yıllarca güneş ışığı altında üzeri kapatılmadan sorunsuz uygulamalar çıkarılmasını sağlarlar.Gri , mavi , sarı renklerde üretilebilirler. Ahed geomembranlar 1,2mm-1,5mm-2mm-2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. 2,15mt genişliğinde, boy 20mt ve 25mt standart ölçülerinde olmak üzere uygulama alanına göre istenirse serbest boy çalışılarakta üretilebilirler.
 Kullanım Yerleri : Sulama veya süs Göletleri – Üzeri beton veya benzeri malzeme ile kapatılmayacak olan teras ve çatılar , Çatı olukları , Sandviç panel üstleri , Havuzlar ,UV Dayanımı istenen tüm su yalıtım uygulamaları.
T-GRİP GEOMEMBRAN:
PVC den imal edilmiştir.T-GRİP olarak adlandırılmasının sebebi üzerinde boyuna tüm hat boyunca kesintisiz devam eden T Şeklindeki tırnaklarının olmasıdır.Bu tırnaklar sayesinde bu ürünümüz kullanıldığı betona çok iyi bir şekilde kilitlenmekte ve betonu bırakmamaktadır. Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Özellikle kimyasallara dayanımı , yaşlandırma ömrü artırılmıştır. Ahed geomembranlar 1,2mm -1,5mm - 1,65 mm - 2mm - 2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. Standart 2,20m. genişliğinde ya da kullanacağınız alana göre ebatlanarak istediğiniz genişliklerde levhalar yada rulolar halinde istemiş olduğunuz genişlik ve boylarda üretilebilirler.
 
 Kullanım Yerleri : Atık su Arıtma Tesisleri – Atık su Tünelleri – Kollektör Bacaları - Köprüler ve Beton bakslar .Genel de buralarda kullanımının yanı sıra Geomembranların kullanıldığı tüm uygulamalarda kullanılabilirler.
VİNSELF TİPİ GEOMEMBRAN :
Pvc membran bilindiği gibi tüm yapılarda mükemmel , sorunsuz , kaliteli su izolasyonu sağlayan bir üründür.yapılarda kullanımını yaygın hale getirebilmek için geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı pvc membran ile uygulama kolaylığı sağlamak amaçlanmıştır.böylece tüm yapılarda hiç bir makineye gerek kalmadan kendi izolasyonlarınızı pvc membran kalitesi ve güvenilirliği ile yapabileceksiniz. PVC den imal edilmiştir.Kendinden Yapışkanlı olan imalatımızdır. 1,5mm kalınlığında üretilirler. Standart  boyda üretilirler.Çok rahat bir şekilde kesilerek istenilen zemine uygulanabilirler.Dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise uygulamanın yapılacağı yüzeyin çok temiz , toz parçalarından arındırılmış olmasıdır.
Geomembran yalıtım sistemi yanında daha gelişmiş ve son teknoloji ürünü olan polyurea izolasyonlarına da başka başlıklarda değineceğiz.