17 Temmuz 2019 SU  İzolasyonu

SU İzolasyonu

Ayyıldız İzolasyon Faydalı Bilgiler 4327
Bina  izolasyonunun Önemi

Yapılarımıza zarar veren en önemli faktörlerden birisi de su'dur. Yapılarımız; dış etkenlerin (yağmur, kar , toprağın nemi ve yer altı suları) ve  iç etkenlerin ( tesisat boruları, banyo, wc, izolasyon.com/etiket/bina" title="bina" class="">bina içi nem )  kaynaklı faktörlerin etkisinde kalmaktadır.

 
Yapılarımızın maruz kaldığı su; yapının taşıyıcı sistemi içinde bulunan  inşaat demirlerinin paslanması sonucunda yapıyı ayakta tutan iskelet yapısının zayıflamasına ve duvarların sıvıyı emmesinden kaynaklanan  direnç kaybına yol açmaktadır. Bu sonucun etkisi sonucu izolasyon.com/etiket/bina" title="bina" class="">binayı ayakta tutan yapının ömrünün azalmasına neden olmaktadır.
 
Binanın suyu sürekli emmesi betonun çürümesine ve çatlamasına yol açar. Bu emilim sonucunda hem izolasyon.com/etiket/bina" title="bina" class="">binanın çürümesi hemde yapı içinde ve dışında bakteri ve küf oluşması sebep olarak hijyenik sorunları da beraberinde getirir. Dolayısıyla yaşam alanı kaliteside büyük oranda düşer.
 
Bu yüzden yapıları tehdit eden sulardan korunmak için doğru detaylar ve  su izolasyon malzemeleri ile teknik uygulamalar  profesyonel ekipler ile yapılmalıdır.