6 Temmuz 2019 TPO/FPO GEOMEMBRAN

TPO/FPO GEOMEMBRAN

Ayyıldız İzolasyon Ürünler 8142
Tpo / Fpo Geomembranlar ultraviyole ışınlarına dayanıklı membranlardır.
Estetik Geomembran 
Renkler :
Beyaz, gri, bej, yeşil, kahverengi, mavi
Bu geomembranlar ultraviyole ışın dayanımlı, Termoplastik polietilen,  polyester taşıyıcılı, donatılı çatı membranıdır.  
TPO  geomembranlar; ultraviyole ışınlarına son derece dayanıklı hava değişiminden etkilenmeyen, çevreye duyarlı, üstün eklem dayanıklılığına sahip  poli-propilen ve etilen propileni birleştiren tescilli bir termoplastik sentetik membrandır. Bu membran TPO polimer alt yüzey, ortada kısmında örgü biçiminde polyester taşıyıcıya sahip ve termoplastik poliofilen üst kat olmak üzere üç bölüme sahiptir. Bu özelliği sayesinde son deece dayanıklı olup delinme yırtılma ve kopma gibi istenmeyen durumlarda yüksek derecede yananıklıdır. Son kat polyester kaplaması , çatı çatı yalıtımının en önemli unsurlarından birisidir. Ürünün iklim değişikliklerine, ozonun ve Ultraviyole (U/V) ışınlarına, kimyasal madde dayanıklılığına sahiptir. Yapısal kombinasyonundan dolayı ısı değişimine ve deformasyona karşı direncini yükseltir. +80 ˚C  ile  -30 ˚C derece arasında son derece duyarlı bir membran çeşididir. Bu dayanıklılığından dolayı uzun süre çatı bakımı bakımına ihtiyaç duyulmaz. Bundan dolayı da ekonomiktir.
KULLANIM ALANLARI:
 1. Osb Yüzeyli Bina Çatıları
 2. Su Depoları
 3. Sanayi tesisleri çatılarında kraft kağıtlı poliüretan panel üzeri veya uzay çatı sistemlerinde trapez saç üzeri taş yünü ile yerinde sandviç panel oluşturulması
 4. Göletler, Havuzlar
TPO, hafif bitkilerin kullanıldığı geniş çatılar için ideal bir su yalıtım membranıdır. yeşil çatılarda bitki köklerine dayanımı için yapılan testlerde (FLL)  yüksek derecede dayanıklı çıkmıştır. TPO,  Az bakım gerektiren ve hafif bitkilerin kullanıldığı geniş alanlı yeşil çatılar için ideal su yalıtım membranıdır.
 
 TPO kullanılarak yapılan çatıların özellikleri:
 • Uzun ömür
 • Hava kalitesini arttırma
 • Fırtına suyu yönetimi
 • Estetik görüntü
 • Düşük enerji giderleri
 • Kolay uygulama ve bakım
 • Gürültü kirliliğinin azaltılması
 • Bitki ve hayvanlar için yeni yaşam alan BTPO membran Kentsel ısı adası etkisinin azaltılması

 

Kalınlık (mm)
Genişlik (m)
Uzunluk (m)
Ağırlık (kg/m2)
1,14 mm
1,52
30,50
1,22
 
2,44
30,50
1,22
 
3,05
30,50
1,22
Kalınlık (mm)
Genişlik (m)
Uzunluk (m)
Ağırlık (kg/m2)
1,52
1,52
30,50
1,71
 
2,44
30.50
1,71
 
3,05
30.50
1,71
 
DEPOLAMA YÖNTEMLERİ

TPO Geomembranları rulolar halinde depolanır. Malzeme sevki ve depolanması yatay halde en fazla  5 sıra gelecek şekilde olmalıdır. Yırtılmaya, delinmeye karşı ve yağmur çamur vb. etkenlerde korunmalıdır. Düz ve temiz bir yerde orjinal ambalajında saklanmalıdır.

UYGULAMA YÖNTEMLERİ VE KULLANILAN EKİPMANLAR:

TPO Membranlar Füzyon Kaynaklama ("kaynak yapılacak membranın elektriğe gösterdiği direnç ile ısınarak erimesi yapılan bir kaynak çeşididir.") sistemi ile birleştirilir, serbest serim tekniği ile 6-10 cm. binme payı verilerek serilir ve kaynaklanır.